header

Czy wiesz, że

istotny wpływ na rozpowszechnianie masażu miała również polska myśl naukowa. Dzięki publikacjom naukowym lekarza Izydora Zabłudowskiego (1851- 1906) masaż był traktowany na równi z innymi działami wiedzy medycznej.

ZAPROSZENIA

Reklama
Masaż kamieniami

Jest połączeniem kilku terapii: drenażu limfatycznego, termoterapii, akupresury i aromaterapii. Podczas zabiegu używa się dwóch rodzajów gładkich, obłych kamieni: czarnych (bazalt) i białych (marmur). Są one różnej wielkości. Stosuje się na przemian kamienie rozgrzane i zimne. Najpierw terapeuta bierze do rąk dwa spore kamienie zanurzone w oliwie z oliwek wzbogaconej wybranym olejkiem eterycznym. Masuje nimi określone punkty ciała zwane czakrami, których pobudzenie przywraca prawidłowy przepływ energii w organizmie, a tym samym poprawia samopoczucie. Potem masuje kamieniami całe ciało, pocierając delikatnie miejsce przy miejscu, co odpręża i wycisza psychikę. Dzięki masażowi organizm pozbywa się toksyn, napięte mięśnie się rozluźniają, a życiowa energia przepływa z miejsc, w których jest zablokowana, do miejsc, w których jej brakuje.

Wskazania m.in.: choroby stawów, bóle mięśniowe, przemęczenie, bezsenność, zatrucie organizmu toksynami, osłabienie, napięcie nerwowe, cellulit.
Przeciwwskazania m.in.: ciąża i menstruacja, żylaki i pękające naczynka, nadciśnienie, krwotoki lub możliwość ich wystąpienia, nieustabilizowane choroby serca, miażdżyca.