header

Czy wiesz, że

masaż jest jedną z najstarszych dziedzin wiedzy lekarskiej. Wywodzi się z Indii i Chin, gdzie wchodził w zakres rytuału religijnego. Już 3000 lat p.n.e. odnotowano w dziele chińskim Kung-Fu wzmiankę o leczeniu za pomocą masażu.

ZAPROSZENIA

Reklama
Masaż tybetański

Masaż tybetański wywodzi się z buddyjskich przekonań na temat medycyny. Jego istotą jest harmonia między duchowością a cielesnością człowieka. Przed przystąpieniem do zabiegu masażysta diagnozuje stan pacjenta i określa cel masażu. Sama technika polega na wywieraniu odpowiedniego nacisku na specyficzne punkty akupresyjne i meridiany (czyli sieci kanałów energetycznych w organizmie). Masaż tybetański zalecany jest jako wsparcie tradycyjnej terapii medycznej w przypadku schorzeń kręgosłupa, chorób stawów i krążenia, nadciśnienia, nerwic, bólów głowy, kłopotów z zatokami oraz jako skuteczna metoda regeneracji mięśni. Również zdrowi ludzie mogą poddać się takiemu zabiegowi, dzięki czemu osiągną stan rozluźnienia i dobrego samopoczucia, zapominając o zmęczeniu.

Wskazania m.in.: schorzenia kręgosłupa, sztywność karku, choroby stawów, choroby krążenia, regeneracja mięsni, zapalenie zatok, bezsenność, nerwice, bóle głowy, osłabienie.
Przeciwwskazania m.in.: ciąża, ostre stany zapalne, nowotwory, łamliwość kości, daleko posunięta miażdżyca, krwotoki lub przy zagrożeniu ich wystąpienia.