header

Czy wiesz, że

istotny wpływ na rozpowszechnianie masażu miała również polska myśl naukowa. Dzięki publikacjom naukowym lekarza Izydora Zabłudowskiego (1851- 1906) masaż był traktowany na równi z innymi działami wiedzy medycznej.

ZAPROSZENIA

Reklama
Masaż klasyczny

Zadaniem masażu klasycznego jest zwiększenie przepływu tlenu we krwi i usuwanie toksyn z mięśni, przywołanie relaksacji, poprawienie elastyczności i usprawnienie krążenia krwi. Zależnie od siły nacisku rozmaite techniki stosowane
pojedynczo lub łączone wywierają dobroczynny efekt na skórę, mięśnie, naczynia krwionośne, układ limfatyczny,
układ nerwowy i niektóre w wewnętrznych organów ciała. Stosowane w masażu klasycznym szybkie ruchy są na ogół
stymulujące, natomiast powolne wywierają efekt uspokajający i relaksujący.


Masaż klasyczny jest wykonywany bezpośrednio na ciele osoby masowanej przy użyciu środka ułatwiającego masaż np. oliwki, kremu do masażu, talku lub maści leczniczej. Najczęściej stosuje się tradycyjne techniki masowania, czyli rozcieranie, głaskanie, wyciskanie, przesuwanie, oklepywanie. W czasie masażu odprężamy się i relaksujemy. Odpręża się też nasze ciało, miejsca pełne napięcia i bólu zostają rozprężone. Regularne stosowanie masażu polepsza samopoczucie, koryguje istniejące zmiany układu kostnego, po masażu odczuwamy mniejsze napięcie w kręgosłupie, plecach i karku. Masaż klasyczny poprawia wygląd skóry, jest ona lepiej dotleniona i ukrwiona.